خدمات وبلاگ نويسان هیئت پهلوانی و زورخانه ای استان تهران

اسماعیل سرپرست بابیان اینکه باید ورزش زورخانه‌ای با علم روز همگام شود افزود : دراین راستا تجهیز زورخانه‌های تهران به کامپیوتر و آموزش زورخانه داران و کسانی که دراین بخش فعال هستند به علم دور در دستور کار قرار گرفت.

وی یکی از دلایل عدم رشد این رشته ورزش در سراسر پایتخت را عدم آشنایی زورخانه داران و فعالان این عرصه به فتاوری و تکنولوژی نوین دانست و افزود: خوشبختانه تاکنون یک دستگاه فکس به تمام زورخانه‌های تهران و به برخی نیز کامپیوتر اهدا شده است.

رییس هیات ورزش پهلوانی وزورخانه‌ای استان تهران ادامه داد: همچنین از تمام زورخانه داران خواسته ایم تا نفراتی را جهت آمورزش هیات ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای تهران جهت آموزش علوم و فنون اینترنت معرفی کنند تا ضمن تسهیل دربرقراری ارتباط بین مسوولان و اعضای زورخانه ها، این عزیزان با‌ اخرین دستاوردهای علمی ورزشی آشنا شوند.

وی به جایگاه ورزش زورخانه‌ای پایتخت در کشور اشاره کردو گفت: این ورزش متاسفانه به دلیل عدم برنامه ریزی در تهران بزرگ با توجه به جمعیت فعال ورزش باستانی، رشد نیافته است به طوریکه در مسابقات کشوری تهران در رده دوازدهم وسیزدهم قرار دارد که برای کلان شهر تهران جای تاسف است .بنابراین در کنار توسعه نرم افزاری تلاش خواهیم کرد تا در بخش حرفه‌ای نیز با برگزاری مسابقات مستمر گام‌های موثر برداریم.

وی دراین راستا از برگزاری مسابقات لیگ و مسابقات بین زورخانه‌ها خبر داد و تصریح کرد: برنامه‌ای در این خصوص تدوین شده و تا چند روزآینده در اختیار زورخانه داران قرار خواهیم داد.

رییس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه ای ادامه داد: برای برگزاری مسابقات به تشکیل تیم نیازداریم واین اقدام نیز نیازمند ملزومات کافی واستاندارد است که در این خصوص نیز طی برنامه‌ای درنظر داریم با تهیه لوازم ورزشی،زورخانه‌های پایتخت راتجهیز کنیم.

وی تصریح کرد : ورزش زورخانه ای ورزش ملی و مذهبی ماست و با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص توسعه و گسترش این ورزش تمامی کسانی که با این رشته آشنا هستند باید تلاش خود را در این راستا بکار بگیرند و زمینه رشد این رشته را فراهم کنند.هیات ورزش پهلوانی وزورخانه‌ای استان تهران نیز در راستای تاکیدات ایشان تمام هم خود را به کار بسته است.
 
وی برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی داوری و مربیگری در بخش‌های هنرهای فردی و کشتی پهلوانی را از دیگر اقدامات این هیات اعلام کرد .

+ نوشته شده در  جمعه دوازدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 13:58  توسط شورای نویسندگان  | 
وبلاگ-کد لوگوی نوروز
وبلاگکد لوگوی نوروز